Kontrola nesmí být šikana

Po čtyřech letech opět přicházejí volby do obecních zastupitelstev. A s volbami přichází volební kampaň kandidujících subjektů, ve které řada stran opět přichází se svými sliby, které ani nehodlají realizovat. Vzpomínáte si ještě na velké téma předešlé volební kampaně „Nová radnice“? Čtyři roky jsou pryč a nová radnice stále nestojí. Jenže nikdo ani neví, kolik peněz celá akce stála. A radnice v těchto otázkách mlží a mlží. Ale to jen tak na okraj. Těch slibů v letošních volbách bude jistě mnohem víc. Já si ale nemyslím, že voliči jsou pouhé ovce, proto předpokládám, že letošní volby budou o něčem jiném. Je čas, aby voliči při volbách zhodnotili transparentnost chování radnice v uplynulém volebním období.

Městská část je odpovědná svým občanům. Městská část musí hospodařit efektivně, hospodárně a účelně. Při tak velkých částkách, se kterými naše městská část dle schváleného rozpočtu hospodaří, je to více než nutné. Částka vyšší než jedna miliarda korun totiž může v řadě lidí vyvolat nekalé úmysly. Z tohoto důvodu je kontrola své práce ve vlastním zájmu vedení naší městské části. Kontrola je nutná proto, aby při skládání účtů občanům nevyšlo najevo, že vedení městské části bylo v podstatě špatné.

Současná vládnoucí koalice se ale při kontrole řídí heslem „Čím méně toho okolí ví, tím lépe“! A to je samozřejmě špatný pohled. Pak se občané totiž nemohou divit, že v naší městské části mohou v klidu a tichosti růst negativní dopady tohoto přístupu, jako jsou kriminalita a korupce.

A právě těmto negativním dopadům současného přístupu radnice může zabránit dostatečná kontrola práce radnice.

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892