To jsem z toho jelen

Článek v reakci na volební sliby politických stran.

Volby do Poslanecké sněmovny se opravdu nezadržitelně blíží. Důkazem toho jsou množící se plané sliby a demagogické výmysly politických stran. Vzpomíná si ještě na nápad ČSSD, která chtěla pomoci mladým rodinám s dětmi a navrhla Parlamentu, aby schválil tzv. „Pastelkovné“? Ano, tehdy chtěla ČSSD opravdu pomoci mladým rodinám s dětmi.

A proč se tento nápad nakonec neuskutečnil? Byla to tehdy právě ODS, kvůli které tento návrh ČSSD v Parlamentu zapadl. ODS tehdy napadala celou myšlenku, se kterou ČSSD přišla. Nelíbilo se jí tehdy zejména to, že tyto dávky by měly být vypláceny plošně bez toho, aniž by se kladl důraz na opravdovou potřebnost těchto dávek.

Celý systém by tak podle ODS vnášel další nesmyslný klín mezi obyvatele naší republiky. A jak situace vypadá nyní před volbami? Stejná ODS nyní představila svůj plán na zavedení tzv. „školkovného“. O co jde? Rodiče, kteří prokazatelně nebudou moci umístit svou ratolest do mateřské školky v místě svého bydliště, budou dostávat až 2.000 korun na to, aby svého potomka mohli umístit do školky soukromé.

Nejen, že se v tomto případě jedná o stejnou plošnou dávku, jako v případě „pastelkovného“, proti které ODS tak brojila. Ale nárůst byrokracie a masírování občanů ve jménu prokázání toho, že právě oni splnili všechny potřebné náležitosti k získání této dávky jde podle mého názoru přesně proti tomu, co ODS celá léta hlásala.

Jak tomu má rozumět normální občan? Má tomu rozumět snad tak, že ODS je programově naprosto vyčpělá a nemá co nového občanům nabídnout? A proč se nyní problémy namísto toho, aby se opravdu řešily, proč se pouze hasí? A kdo může za tehdejší rušení mateřských školek? To opravdu tehdejší vládě nebylo jasné, že mateřské školky jsou užitečné a budou opět potřeba? Nebyla u vlády tehdy právě ODS, jejímž jediným krédem bylo „prodat vše, dokud je co!“?

Já vím, komu dám u voleb svůj hlas!

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892